دیدگاه در وردپرس و…

دیدگاهها در وردپرس

یکی از قسمت های اصلی تعامل با کاربران در سایت های وردپرسی مربوط به همین قسمت دیدگاه ها یا همان نظرات است. در تمامی قالب هایاستاندارد وردپرس بخش ارسال نظر زیر تمامی نوشته های سایت وجود دارد و کاربران میتوانند از طریق آن نظر خود را برای شما وارد کنند. شما قبل از وارد شدن به صفحه دیدگاه ها ابتدا باید از منوی تنظیمات بخش (گفتوگو )را باز کرده و تغییرا تی که می خواهید را اعمال کنید.

تنظیمات بخش گفتوگو در وردپرس

قسمت اول این بخش ( گز ینه های پیشفرض نوشته ) است که مربوط به بازتاب های سایت است. بازتاب (Trace back) چیست؟وقتی کسی از مطالب سایت شما در سایت خودش استفاده کند و منبع شما (به همراه لینک) و یا قسمتی از نوشته را به سایت شما لینک دهد، درقسمت دیدگاه ها برای شما یک بازتاب ارسال میشود. از این  طریق میتوانید متوجه شوید که چه سایتی به شما از این طر یق لینک داده است.

شما با فعال کردن( کوشش برای آگاه کردن همه ی وبلاگ هایی که پیوندشان در این نوشته است )  این اجازه را به وردپرس می دهید که برای سایت شما از مطلبش استفاده کرده اید، بازتاب ارسال کند. همچنین در گزینه بعد می توانید انتخاب کنید که برای شما بازتابی ارسال شود یا خیر. در شروع کار شاید فهمیدن این موضوع برای شما جذاب باشد و بخواهید آن را فعال کنید اما اگر فعالیت شما جدی شود و سایت های زیادی از مطالب شما استفاده کنند، این مورد میتواند کمی آزادهنده شود. قسمت سوم هم مربوط به فعال یا غیر فعال بودن بخش نظرات سایت شما است.

مطالعه بیشتر
افزونه موشک وردپرس

در قسمت دوم این صفحه میتوانید سایر تنظیمات را برای این بخش فعال کنید. برای مثال اینکه حتما ایمیل و نام خود را وارد کنند. همچنین از این طر یق میتوانید انتخاب کنید که هرکسی که به سایت می آید، بتواند دیدگاه ثبت کند یا حتما باید در سایت شما عضو شود. در انتهای این لیست برای اینکه دیدگاه نیاز به تایید کردن داشته  باشند و همینطور روی سایت منتشر نشوند، میتوانید این گزینه( دیدگاه ها باید به صورت دستی تأیید شوند)را فعال کنید. پیش از آنکه به یکی از مهمترین قسمت های تنظیمات دیدگاهها برسیم، اجازه دهید، نیمرخها را بررسی و سپس به قسمت در صف بررسی و جفنگ ها بپردازیم.

نیم رخ ها

نیم رخ ها در اصل همان تصویر پروفایل کاربران است. شما اگر از سیستم های عضویت وردپرس که در ادامه به آن میپردازیم استفاده نکرده باشید، کاربران شما تصویری ندارند و هر کسی که کامنت بگذارد، تصویری پیش فرض که باید خودتان از قسمت آن را انتخاب کنید نمایش داده می شود. نکته مهم این است که اگر ایمیل شخص در سرویس جهانی Gravatar تصویری برایش انتخاب شده باشد، آن عکس نمایش داده می شود. در صورتی که کاربران در گراواتار تصویری را انتخاب کرده باشند، نیازی به قسمت پیشفرض ها ندارید و هر عکسش نمایش داده میشود اما از آنجایی که در گراواتار هر شخص که می خواهد تصویری را انتخاب کند باید برایش رده بندی سنی را تایید کند، میتوانید شما هم این تغییرات را اعمال کنید. در قسمت ( بیشترین رتبه بندی ) میتوانید بالاترین درجه سنی که کاربران برای تصویر خودشان انتخاب کرده اند را تایید کنید تا در صورتی که برای مثال عکسشان رده بندی X داشته باشد در سایت نمایش داده نشود.

مطالعه بیشتر
انتقال اطلاعات از یک هاست به هاست دیگر

حالتهای مختلف دیدگاه در وردپرس

تمامی دیدگاه هایی که برای شما در سایت ارسال میشود، در صورتی که تیک گزینه تایید نظرات به صورت دستی را زده باشد، در سه حالت(جفنگ) یا (تایید شده) یا ( در انتظار تایید) قرار میگیرد. به صورت پیش فرض وقتی کسی کامنت ارسال میکند، شما باید آن را تایید کنید،پس ابتدا در حالت (در انتظار تایید)قرار میگیرد و اگر تایید، ویرایش و یا آن را پاسخ دهید، به صورت خودکار در قسمت(تایید شده)ها منتشر میشود.

 جلوگیری از کامنتهای اسپم

در این مقاله میخواهیم افزونه ای را برای وردپرس به شما معرفی کنیم که به وسیله آن بتوانید جلوی کامنتهای اسپم بگیرید. اسپمرها چه سایت شما معروف باشد چه نه، کامنت های اسپم را به صورت اتوماتیک ارسال می کنند، این کامنت ها که همگی انگلیسی هستند، می توانند تعداد درخواست های سایت شما را بالا برده و در صورتی که هاست قوی ای نداشته باشید، سایت شما را داون (Down)(از دسترس خارج) کنند. اکیسمت (Akismet)پلاگینی رایگان برای محافظت در برابر اسپمر هاست. این پلاگین دارای دایرکتوری لیست آیپی های اسپم بوده و در صورت ارسال این گونه کامنت ها آنها را مستقیما به قسمت(جفنگ) منتقل میکند. اما خود شما باید دوباره آنها را بررسی و سپس حذف کنید.

با تشکر از مطالعه شما از این مقاله

به این مطلب امتیاز دهید.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

54 − 53 =

بستن
بستن